4/02/2011

Rezultate la Concursul judetean de informatica

Sambata, 2 aprilie 2011, Palatul Copiilor Suceava a organizat Concursul Judetean de Informatica care s-a desfasurat pe doua sectiuni: programare clasele II-VIII si utilizare (MS Word, MS PowerPoint si MS Excel).
La concurs au participat peste 80 elevi de la Palatul Copiilor Suceava, Clubul Copiilor Câmpulung Moldovenesc, Clubul Copiilor Vatra Dornei, Clubul Copiilor Fălticeni şi Clubul Copiilor Gura Humorului.

Elevii de la Cercul de Informatica care s-au remarcat cu rezultate deosebite:

Secţiunea Programare
1.   Petracovici Tudor, clasa II Locul I
2.   Cuzenco Andrei, clasa III Locul I
3.   Popa Sebastian, clasa IV Locul I
4.   Albu Alexandru, clasa 4 Locul II
5.   Fica Marius, clasa IV Menţiune
6.   Stefanescu Radu, clasa V Locul I
7.   Slincu Serban, clasa VII Locul I
8.   Hlusneac Maria clasa VI
9.   Dăscăliţei Ciprian, clasa VI Locul I
10.   Bicsi Lucian, clasa VIII Locul I

Secţiunea MS Excel
- Hluşneac Maria clasa a VI-a, Premiul I
- Şlincu Şerban Ştefan, clasa a VI-a, Premiul  II

Secţiunea MS PowerPoint
Doroftei Victor, clasa a III-a, Premiul I
- Cuzenco Andrei clasa a III-a, Premiul II
- Primac Antonie, clasa a III-a, Premiul III
- Zenoveiov Andrei, clasa a IV-a, Premiul I
- Albu Alexandru clasa a IV-a, Premiul II
- Drob Călin, clasa a IV-a, Premiul III
- Fica Marius clasa a IV-a. Premiul III
- Solcan Cezar clasa IV-a, Menţiune
- Iacoban Tudor clasa a V-a, Premiul I
- Bucaciuc Diana clasa a VI-a, Menţiune
- Matei Ioana clasa a VI-a, Menţiune

Secţiunea MS Word
- Huludeţ Patrick clasa I, Premiul I
- Petracovici Tudor, Apetroaie Cătălina clasa a II-a,  Premiul I
- Braşcan Delia, Creţu Iasmina clasa a III a, Premiul I
- Ştir Cezara Andreea clasa a III-a, Premiul II
- Cristea Vlad Codrin clasa a III-a, Premiul II
- Creţu Anastasia, Ciornodolea Paula clasa a IV-a, Premiul I
- Curic Bianca, Solcan Cezar clasa a IV-a, Premiul II
- Rusu Cezar, clasa a IV-a, Premiul III
- Crişcă Daniel clasa a IV-a, Menţiune







4/01/2011

Concursul "InfoTehnium" Bucureşti 2011

În perioada 1 -2 aprilie 2011, Scoala nr.164 Bucuresti a organizat Concursul de informatica "InfoTehnium" editia a III-a.
La sectiunea MS Office, vineri 1 aprilie 2011, au participat următorii elevii:

Nr.crt.
Numele si prenumele
Secţiune
Clasa
Premiul
1.       
Huludeţ Patrick
Word
I
I
2.       
Apetroaie Cătălina
Word
II
I
3.       
Petracovici Tudor
Word
II
III
4.       
Petraş Adrian
Word
III
II
5.       
Ciornodolea Paula
Word
IV
II
6.       
Fica Marius
PPt
IV
III
7.       
Zenoveiov Andrei
PPt
IV
I
8.       
Albu Alexandru
PPt
IV
I
9.       
Hluşneac Maria
Excel
VI
I
10.   
Şlincu Şerban
Excel
VI
I
La secţiunea programare, sâmbătă 2 aprilie 2011, au participat elevii:

Numele si prenumele
Clasa
Premiul
Petracovici Tudor
Clasa a II-a
I
Cuzenco Andrei
Clasa a III-a
III
Popa Sebastian
Clasa a IV-a
II
Ştefănescu Radu
Clasa a V-a
Mentiune
Hluşneac Maria
Clasa a VI-a
P
Slincu Serban
Clasa a VI-a

Fica Marius
Clasa IV-a
III
Albu Alexandru
Clasa IV-a

Dăscăliţei Ciprian
Clasa a VII-a
III
Bicsi Lucian
Clasa a VIII-a
I










Concursul Naţional de Informatică "StartIT"

Aflat la a X-a ediție, cu participare națională, concursul își propune să valorifice performanțele elevilor privind programarea calculatoa...