4/09/2016

Concursul Judetean de Informatică

În data de 9 aprilie 2016 s-a desfășurat ediția a VIII-a a Concursului de informatică ”StartIT” - etapa județeană. La concurs s-au înscris 118 elevi la cele trei secțiuni: programare clasele II-VIII (27 elevi), ”Re-creație” (38 elevi) și PowerPoint(53 elevi).
Elevii participanți sunt membri ai cercurilor IT din cadrul Palatului Copiilor Suceava, Clubul Copiilor Gura Humorului, Clubul Copiilor Câmpulung Moldovenesc, Clubul Copiilor Rădăuți și Clubul Copiilor Fălticeni. 
Din comisia de evaluare a concursului fac parte profesori specialiști de la Colegiul Național ”Ștefan cel Mare”, Colegiul Economic ”Dimitrie Cantemir” Suceava, Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Suceava, Școala gimnazială nr.10 Suceava și Palatul Copiilor Suceava.
Rezultatele concursului vor fi afișate joi, 14 aprilie 2016.
Coordonator proiect,
prof. Soiman Stefania si prof. Sandru Alina 
Nr. Crt. Nume si prenume Clasa Sectiunea Palatul/Clubul
1 Aga Claudia V Re-creație PC Suceava
2 Aioanei Ana-Eliza IV PowerPoint CC Fălticeni
3 Aioanei Georgiana II Re-creație PC Suceava
4 Amariei Alexandra VII PowerPoint PC Suceava
5 Anton David IV PowerPoint CC Fălticeni
6 Antoniciuc Marian VII PowerPoint PC Suceava
7 Antoniciuc Marian 7 Programare PC Suceava
8 Avdei Iulia IV Re-creație CC Gura Humorului
9 Avram Alexandru II PowerPoint PC Suceava
10 Balan Damaris II Re-creație CC Rădăuți
11 Balanoaie Daria V Re-creație PC Suceava
12 Bardan Emanuel Alexandru 4 PowerPoint PC Suceava
13 Bardaș Viorica C-tina II Re-creație CC Gura Humorului
14 Barîlă Ștefana 3 Programare PC Suceava
15 Bilinschi Antonia II Re-creație PC Suceava
16 Blănari Adrian IV Re-creație CC Câmpulung
17 Bolohan Gabriel I Re-creație PC Suceava
18 Botezat Matei 4 PowerPoint PC Suceava
19 Botusanu Alexandra II Re-creație PC Suceava
20 Carpiuc Ana Maria VIII PowerPoint CC Gura Humorului
21 Caunii Constantin II Re-creație CC Rădăuți
22 Caunii Mihai V Re-creație CC Rădăuți
23 Cernăuţan  Anisia VIII PowerPoint PC Suceava
24 Cernăuţan  Teofan VI PowerPoint PC Suceava
25 Cernăuţan Teofan 6 Programare PC Suceava
26 Cervinschi Mario V PowerPoint PC Suceava
27 Chera Cristian Andrei VII PowerPoint CC Câmpulung
28 Cibotariu Andrei 7 Programare PC Suceava
29 Cozariuc Denisa II Re-creație PC Suceava
30 Croitor Alexandru 7 Programare PC Suceava
31 Croitor Răzvan 5 Programare PC Suceava
32 Cuzenco Andrei Robert 8 Programare PC Suceava
33 Dinu Ioan VI PowerPoint CC Fălticeni
34 Dumitrescul Eduard 6 Programare PC Suceava
35 Fasolă Alexandru 7 PowerPoint PC Suceava
36 Găitan Andreea VI Re-creație PC Suceava
37 Găitan Nicolai 6 Programare PC Suceava
38 Gălăţean Octavian VI PowerPoint PC Suceava
39 Ganu Simone III PowerPoint CC Fălticeni
40 Gemănari Alexia Maria IV Re-creație CC Gura Humorului
41 Hinea Denisa II Re-creație PC Suceava
42 Hojbotă Lucian IV Re-creație CC Gura Humorului
43 Ignătescu Nicolas II Re-creație PC Suceava
44 Ignătescu Răzvan 3 PowerPoint PC Suceava
45 Iliesei Ciprian VII PowerPoint CC Fălticeni
46 Irina Bianca-Florina II Re-creație CC Fălticeni
47 Irina Iustiniana-Ioana IV Re-creație CC Fălticeni
48 Jitaru Daria IV PowerPoint CC Fălticeni
49 Larionescu Diana Cezara V Re-creație PC Suceava
50 Lăzăreanu Bogdan 4 PowerPoint PC Suceava
51 Lehaci Alesandro V PowerPoint CC Gura Humorului
52 Lialios Ioana IV Re-creație CC Fălticeni
53 Litvinchevici Andi V PowerPoint PC Suceava
54 Livararu Erika 5 PowerPoint PC Suceava
55 Lupancu Cezar II Re-creație PC Suceava
56 Lupancu Gabriel III Re-creație CC Rădăuți
57 Ma Nin Andrei 3 PowerPoint PC Suceava
58 Macovei Paul Ioan 5 PowerPoint PC Suceava
59 Matei Alexandru 5 PowerPoint PC Suceava
60 Matei Alexia Ioana 4 PowerPoint PC Suceava
61 Matei Eric 4 PowerPoint PC Suceava
62 Maxim Robert 4 PowerPoint PC Suceava
63 Moisii Andrei III PowerPoint CC Fălticeni
64 Moisii Andrian I PowerPoint CC Fălticeni
65 Moldovan Darius III PowerPoint CC Fălticeni
66 Monor Matei 4 Programare PC Suceava
67 Muntianu Teodor 4 PowerPoint PC Suceava
68 Muntianu Teodor VI Re-creație PC Suceava
69 Murariu Anastasia II Re-creație PC Suceava
70 Mureșan Cristian VII PowerPoint CC Câmpulung
71 Neagu Sinziana II Re-creație PC Suceava
72 Nenu Mihai Adrian VII PowerPoint CC Câmpulung
73 Nichitoi Delia Elena IV PowerPoint CC Gura Humorului
74 Nichitoi Diana  IV PowerPoint PC Suceava
75 Nistor Răzvan 7 Programare PC Suceava
76 Olariu Petru 4 PowerPoint PC Suceava
77 Onciuleanu  Rareş IV PowerPoint PC Suceava
78 Onișoru Andrei 5 PowerPoint PC Suceava
79 Onofrei David I PowerPoint CC Fălticeni
80 Paulenco Iustin 7 Programare PC Suceava
81 Petrean Florin III Re-creație CC Câmpulung
82 Pintea Matei IV Re-creație CC Fălticeni
83 Pintilei Adrian III Re-creație CC Câmpulung
84 Plăcintă Gabriel IV PowerPoint CC Fălticeni
85 Pricop Mario III PowerPoint CC Fălticeni
86 Purice Cristian II Re-creație PC Suceava
87 Rădășanu Codrin Ștefan 4 Programare PC Suceava
88 Reuţchi Alexandra V PowerPoint CC Fălticeni
89 Rîpan Ioan Andrei 6 Programare PC Suceava
90 Rusu Bogdan 6 Programare PC Suceava
91 Rusu David 3 PowerPoint PC Suceava
92 Sălăgean Dragoş 8 Programare PC Suceava
93 Scladan Andrei VI PowerPoint PC Suceava
94 Scripcariu Viviana IV Re-creație CC Fălticeni
95 Scutariu Alexandra V Re-creație PC Suceava
96 Semeniuc Călin 7 Programare PC Suceava
97 Sfentec Fabian  I Re-creație CC Gura Humorului
98 Spivac Iulian VI PowerPoint CC Fălticeni
99 Ştefan Dimitrie Sebastian III PowerPoint CC Fălticeni
100 Ştirbu Diana V PowerPoint CC Fălticeni
101 Tamas Cezara II Re-creație PC Suceava
102 Ţebrean Andreea 6 Programare PC Suceava
103 Timoficiuc Sergiu 6 Programare PC Suceava
104 Todică Bogdan VI PowerPoint CC Fălticeni
105 Todosi Călin Ștefan 3 PowerPoint PC Suceava
106 Tofan Anastasia 4 Programare CC Fălticeni
107 Tofan Anastasia 6 Programare CC Fălticeni
108 Tofan Anastasia 6 Programare CC Fălticeni
109 Toma Olivia I Re-creație PC Suceava
110 Ungureanu Alexandru 4 Programare PC Suceava
111 Ungureanu Bogdan 6 Programare PC Suceava
112 Ungureanu Bogdan Ionuț 6 PowerPoint PC Suceava
113 Ungureanu Florin Silviu VI PowerPoint CC Câmpulung
114 Valean Stefan IV Re-creație CC Câmpulung
115 Vartolomei Janine V Re-creație PC Suceava
116 Verdeş Alexandra VII PowerPoint CC Fălticeni
117 Vida Ștefana 7 Programare PC Suceava
118 Vitovsci Mihai Codrin 3 Programare PC Suceava

























Repartitia pe grupe a elevilor inscrisi la cercul de informatica in anul scolar 2019-2020

Grupa 1                     Luni 13-15 Numele si prenumele Clasa Scoala 1 Biciușcă Darius Dimitrie ...