Treceți la conținutul principal

Concursul judetean de informatica 2015

Sambata, 9 mai 2015, va avea loc faza judeteana a concursului national de informatica pentru palatul si cluburile copiilor. Concursul este inclus in CJAE, nr.2243/10.03.2015, A13/29.

Secţiunea
Clasele
Timp de lucru
Programare
II-VIII
2 h
MS WORD
I - IV
1 h
MS Power Point
IV-VIII
1 h 30'
MS EXCEL
V – VIII
1 h 30'
Re-creație
II-V
1 h 30'

La concurs s-au inscris 100 de elevi de la Cluburile Copiilor din judetul Suceava si Palatul Copiilor Suceava:





























































Nr.crt Numele si prenumele Clasa Sectiunea Palatul/Clubul
1 Amariei Alexandra 6 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
2 Amariei Claudiu 5 MS POWER POINT CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
3 Anistoroae Speranţa - Eugenia 8 MS POWER POINT CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
4 Apetroaei Catalina 6 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
5 Baciu Florin 7 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
6 Barabaş Elina 7 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
7 Bardan Alexandru 3 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
8 Barsan Teodor 5 MS POWER POINT CLUBUL C0PIILOR GURA HUMORULUI
9 Bîrnicu Cristiana 5 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
10 Bosânceanu Ariana 5 MS POWER POINT CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
11 Budeanu Mara 3 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
12 Carpiuc Ana Maria 7 MS POWER POINT CLUBUL C0PIILOR GURA HUMORULUI
13 Carpiuc Gabriela 5 MS POWER POINT CLUBUL C0PIILOR GURA HUMORULUI
14 Cazacu Marian 7 MS POWER POINT CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
15 Cernăuţan Anastasia 7 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
16 Cernăuţan Tofan Ioan 5 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
17 Cervinschi Mario 4 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
18 Chera Cristian Andrei 5 MS POWER POINT C C CAMPULUNG MOLDOVENESC
19 Codină Sergiu 6 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
20 Florea Adrian 7 MS POWER POINT CLUBUL C0PIILOR GURA HUMORULUI
21 Galaţeanu Octavian 5 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
22 Găină Andrei 8 MS POWER POINT CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
23 Istrate Valentin 6 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
24 Matei Alexia Oana 3 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
25 Matei Eric 3 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
26 Mihai Karla 4 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
27 Muresan Cristian 6 MS POWER POINT C C CAMPULUNG MOLDOVENESC
28 Nenu Mihai Adrian 5 MS POWER POINT C C CAMPULUNG MOLDOVENESC
29 Roman David Marco 4 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
30 Spivac Iulian 5 MS POWER POINT CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
31 Stângă Sabina 7 MS POWER POINT CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
32 Timofti Elisabeta 7 MS POWER POINT CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
33 Tofan David 5 MS POWER POINT CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
34 Ungurean Bogdan 5 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
35 Ungureanu Florin Silviu 5 MS POWER POINT C C CAMPULUNG MOLDOVENESC
36 Verdeş Alexandra 6 MS POWER POINT CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
37 Viziteu Georgiana 5 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
38 Zvoristeanu Yasmine 4 MS POWER POINT PALATUL COPIILOR SUCEAVA
39 Anton David 3 MS WORD CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
40 Avram Alexandru 1 MS WORD PALATUL COPIILOR SUCEAVA
41 Blanar Adrian Ilie 3 MS WORD C C CAMPULUNG MOLDOVENESC
42 Bolohan Robert 4 MS WORD PALATUL COPIILOR SUCEAVA
43 Caliniuc Alexandru 4 MS WORD PALATUL COPIILOR SUCEAVA
44 Cimpoies Fabian 4 MS WORD CLUBUL C0PIILOR GURA HUMORULUI
45 Dobrea Laurentiu 4 MS WORD PALATUL COPIILOR SUCEAVA
46 Icusca Emilia 4 MS WORD PALATUL COPIILOR SUCEAVA
47 Jumaischi Alexia 4 MS WORD PALATUL COPIILOR SUCEAVA
48 Larionescu Diana 4 MS WORD PALATUL COPIILOR SUCEAVA
49 Ma Nin Andrei 1 MS WORD PALATUL COPIILOR SUCEAVA
50 Muntianu George 3 MS WORD PALATUL COPIILOR SUCEAVA
51 Muntianu Teodor 4 MS WORD PALATUL COPIILOR SUCEAVA
52 Pascanu Denisa Maria 4 MS WORD C C CAMPULUNG MOLDOVENESC
53 Pintea Matei 3 MS WORD CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
54 Roman Matei 3 MS WORD PALATUL COPIILOR SUCEAVA
55 Rusu David 2 MS WORD PALATUL COPIILOR SUCEAVA
56 Rusu Simina Florentina 3 MS WORD C C CAMPULUNG MOLDOVENESC
57 Timofeiov Alexandru 2 MS WORD PALATUL COPIILOR SUCEAVA
58 Timpau Serban Gabi 3 MS WORD C C CAMPULUNG MOLDOVENESC
59 Vartolomei Janine 4 MS WORD PALATUL COPIILOR SUCEAVA
60 Bardaș Constantina 1 Ms-Word CLUBUL C0PIILOR GURA HUMORULUI
61 Cibotariu Andrei 6 programare PALATUL COPIILOR SUCEAVA
62 Croitor Alexandru 6 programare PALATUL COPIILOR SUCEAVA
63 Croitor Răzvan 4 programare PALATUL COPIILOR SUCEAVA
64 Curic Andrei 4 Programare PALATUL COPIILOR SUCEAVA
65 Domunco Stefan 4 Programare PALATUL COPIILOR SUCEAVA
66 Dumitrescul Eduard 5 programare PALATUL COPIILOR SUCEAVA
67 Gaitan Andreea 5 Programare PALATUL COPIILOR SUCEAVA
68 Onciu Constantin 8 programare PALATUL COPIILOR SUCEAVA
69 Paulenco Iustin 6 programare PALATUL COPIILOR SUCEAVA
70 Petracovici Tudor 6 Programare PALATUL COPIILOR SUCEAVA
71 Roman Mihnea 4 Programare PALATUL COPIILOR SUCEAVA
72 Sălăgean Dragoş 7 programare PALATUL COPIILOR SUCEAVA
73 Slincu Andra 5 Programare PALATUL COPIILOR SUCEAVA
74 Tofan Anastasia 3 programare CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
75 Turturean David 6 programare PALATUL COPIILOR SUCEAVA
76 Ţebrean Andreea 5 programare PALATUL COPIILOR SUCEAVA
77 Cuzenco Andrei Robert 7 Programare  PALATUL COPIILOR SUCEAVA
78 Doroftei Victor 7 Programare  PALATUL COPIILOR SUCEAVA
79 Fica Marius 8 Programare  PALATUL COPIILOR SUCEAVA
80 Hostiuc Robert 7 Programare  PALATUL COPIILOR SUCEAVA
81 Rebenciuc Paul 7 Programare  PALATUL COPIILOR SUCEAVA
82 Aga Claudia 4 Re-creaţie PALATUL COPIILOR SUCEAVA
83 Albu Maria Ioana 4 Re-creaţie PALATUL COPIILOR SUCEAVA
84 Burlacu Robert 5 Re-creaţie PALATUL COPIILOR SUCEAVA
85 Campanu Teodor 4 Re-creaţie PALATUL COPIILOR SUCEAVA
86 Chiţcariu Cosmin 5 Re-creaţie CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
87 Condurache Daria 4 Re-creaţie PALATUL COPIILOR SUCEAVA
88 Dediu Ana Maria 4 Re-creaţie PALATUL COPIILOR SUCEAVA
89 Dinu Ioan - Valentin 5 Re-creaţie CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
90 Hojbotă Lucian 3 Re-creație CLUBUL C0PIILOR GURA HUMORULUI
91 Icusca Emilia 4 Re-creaţie PALATUL COPIILOR SUCEAVA
92 Jumaischi Alexia 4 Re-creaţie PALATUL COPIILOR SUCEAVA
93 Larionescu Diana 4 Re-creaţie PALATUL COPIILOR SUCEAVA
94 Lehaci Alessandro 4 Re-creație CLUBUL C0PIILOR GURA HUMORULUI
95 Mîndrilă Alexandru 5 Re-creaţie PALATUL COPIILOR SUCEAVA
96 Muntianu George 3 Re-creaţie PALATUL COPIILOR SUCEAVA
97 Muntianu Teodor 4 Re-creaţie PALATUL COPIILOR SUCEAVA
98 Pop Mihai 5 Re-creaţie CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
99 Scripcariu Viviana 3 Re-creaţie CLUBUL C0PIILOR FALTICENI
100 Vartolomei Janine 4 Re-creaţie PALATUL COPIILOR SUCEAVA

Comentarii

Postări populare de pe acest blog

O lume fara frica

În Săptămâna Siguranței pe Internet, 10-14 februarie 2020, programul de voluntariat Ora de net a lansat campania ”O lume fară frică” .
În săptămâna dedicată Siguranței pe Internet, desfășurată în perioda 10-14 februarie 2020, copiii ce frecventează cercurile de informatică și ecoturism – meteorologie din cadrul Palatului Copiilor Suceava, coordonate de Dna. Ștefania Șoiman și Dna. Nicoleta Bumbu, au avut oportunitatea de a se informa asupra conceptului de cyberbullying și de a conștientiza potențialul de agresiune în mediul online, sub deviza „fără frică pe internet”. Activitatea structurată în mai multe secvențe a durat aproximativ 50 de minute și a fost încadrată pe tema ”Împreună învățăm cum să fi fără frică pe internet”. Prima parte a constat în urmărirea unei prezentări PowerPoint, în care cei prezenți s-au familiarizat cu termenul de cyberbullying, au aflat care sunt modalitățile prin care se poate raporta un abuz din mediul online și de asemenea au aflat care sunt măsurile neces…

Bebras 2019

In perioada 23 septembrie 2019 – 13 martie 2020, ECDL ROMANIA organizeaza concursul Bebras Romania, ce isi propune sa introduca elevii de toate varstele in domeniul gandirii algoritmice si computationale si sa ii atraga spre domeniul informatic. Elevii pot să participe la săptămâna internațională Bebras, desfasurata in perioada 11-17 noiembrie 2019 (prima runda). Cei mai buni dintre ei vor intra in a doua runda a concursului, organizata in perioada 24 februarie-1 martie 2020. 
Competitia se desfasoara exclusiv online in cadrul fiecarei scoli inscrise, sub supravegherea unui profesor, conform unui orar flexibil si poate fi sutinuta in limba romana sau engleza. Pentru desfasurarea optima a competitiei, este necesar doar ca scolile sa detina o sala de calculatoare, dotate cu conexiune la Internet. Calendar Saptamana Bebras in lume (cand are loc prima runda a competitiei) este 11 – 17 noiembrie 2019. Rezultatele primei runde vor fi afisate in perioada 25 – 29 noiembrie 2019 pe site-ul web…

Platforma Google Classroom

În perioada în care cursurile sunt suspendate, activitatea cercului de Informatică s-a mutat pe platforma Google Classroom. Elevii înscriși la cercul de Informatică pot intra în clasa virtuală Grupa începători / Grupa avansați / Grupa performanță pe baza unui cod furnizat de profesorul coordonator de cerc elevilor prin mesaj (SMS) sau email.

Pentru a vă conecta pe această platformă trebuie să aveți un cont de gmail, cu user-ul și parola voastră (părinților).

Mai jos vă prezint modalitatea de conectare pe această platformă online, cu codul grupei cercului de informatică la care sunteți înscris, primit de la profesorul coordonator. Introduceți în browser-ul vostru următoarea adresă:
classroom.google.com Pentru a vă conecta la grupa cercului de informatică introduceți adresa contului vostru de gmail și parola.




       După ce v-ați conectat pe ecran apare așa cum este în imaginea de mai sus. Apăsați pe semnul ”+” din dreapta sus a ecranului și introduceți codul clasei primit prin SMS/emai…