Treceți la conținutul principal

Rezultatele partiale la Concursul Judetean de Informatica, 9 mai 2015

Nr.crt
Numele si prenumele
Clasa
Palatul/Clubul
Sectiunea
Premiul
1
 Bardan Alexandru
3
Palatul Copiilor
PowerPoint
I
2
Amariei Alexandra
6
Palatul Copiilor
PowerPoint
II
3
Amariei Claudiu
5
CC Falticeni
PowerPoint
III
4
Anistoroae Speranţa - Eugenia
8
CC Falticeni
PowerPoint
II
5
Apetroaei Catalina
6
Palatul Copiilor
PowerPoint
I
6
Atanasoaei Vlad
5
CC Gura Humorului
PowerPoint
III
7
Baciu Florin
7
Palatul Copiilor
PowerPoint
I
8
Barabaş Elina
7
Palatul Copiilor
PowerPoint
III
9
Bîrnicu Cristiana
5
Palatul Copiilor
PowerPoint
II
10
Bosânceanu Ariana
5
CC Falticeni
PowerPoint
I
11
Budeanu Mara
4
Palatul Copiilor
PowerPoint
I
12
Carpiuc Ana Maria
7
CC Gura Humorului
PowerPoint
M
13
Cernăuţan Anastasia
7
Palatul Copiilor
PowerPoint
III
14
Cernăuţan Tofan Ioan
5
Palatul Copiilor
PowerPoint
I
15
Cervinschi Mario
4
Palatul Copiilor
PowerPoint
I
16
Chera Cristian Andrei
6
CC Campulung
PowerPoint
III
17
Codină Sergiu
6
Palatul Copiilor
PowerPoint
III
18
Cosmiuc Ionuţ
6
Palatul Copiilor
PowerPoint
M
19
David Roman Marco
4
Palatul Copiilor
PowerPoint
II
20
DOMINTE FLORENTIN
6
CC Campulung
PowerPoint
III
21
FloreaAdrian
7
CC Gura Humorului
PowerPoint
III
22
Galaţeanu Octavian
5
Palatul Copiilor
PowerPoint
II
23
Istrate Valentin
6
Palatul Copiilor
PowerPoint
II
24
Matei Alexia Oana
3
Palatul Copiilor
PowerPoint
II
25
Matei Eric
3
Palatul Copiilor
PowerPoint
III
26
Mihai Karla
4
Palatul Copiilor
PowerPoint
II
27
Muresan Cristian
6
CC Campulung
PowerPoint
III
28
Nicutari Gabriel 
8
Palatul Copiilor
PowerPoint
I
29
Stângă Sabina
7
CC Falticeni
PowerPoint
II
30
Timofti Elisabeta
7
CC Falticeni
PowerPoint
II
31
Tofan David
5
CC Falticeni
PowerPoint
III
32
Ungurean Bogdan
5
Palatul Copiilor
PowerPoint
II
33
Verdeş Alexandra
6
CC Falticeni
PowerPoint
I
34
Viziteu Georgiana
5
Palatul Copiilor
PowerPoint
II
35
Zvoristeanu Yasmine
4
Palatul Copiilor
PowerPoint
III
36
Cibotariu Andrei
6
Palatul Copiilor Suceava
Programare
III
37
Croitor Alexandru
6
Palatul Copiilor Suceava
Programare
II
38
Curic Andrei
4
Palatul Copiilor Suceava
Programare
II
39
Cuzenco Andrei Robert
7
Palatul Copiilor Suceava
Programare
I
40
Domunco Stefan
4
Palatul Copiilor Suceava
Programare
III
41
Dumitrescul Eduard
5
Palatul Copiilor Suceava
Programare
I
42
Fica Marius
8
Palatul Copiilor Suceava
Programare
III
43
Gaitan Andreea
5
Palatul Copiilor Suceava
Programare
III
44
Hostiuc Robert
7
Palatul Copiilor Suceava
Programare
II
45
Onciu Constantin
8
Palatul Copiilor Suceava
Programare
III
46
Paulenco Iustin
6
Palatul Copiilor Suceava
Programare
P
47
Petracovici Tudor
6
Palatul Copiilor Suceava
Programare
I
48
Rebenciuc Paul
7
Palatul Copiilor Suceava
Programare
II
49
Roman Mihnea
4
Palatul Copiilor Suceava
Programare
III
50
Sălăgean Dragoş
7
Palatul Copiilor Suceava
Programare
I
51
Slincu Andra
5
Palatul Copiilor Suceava
Programare
III
52
Tofan Anastasia
3
Clubul Copiilor Falticeni
Programare
I
53
Turturean David
6
Palatul Copiilor Suceava
Programare
I
54
Ţebrean Andreea
5
Palatul Copiilor Suceava
Programare
II
55
Aga Claudia
4
Palatul Copiilor
Re-creatie
I
56
Albu Maria Ioana
4
Palatul Copiilor
Re-creatie
II
57
Barsan Teodor
5
CC Gura Humorului
Re-creatie
I
58
Budeanu Mara
4
Palatul Copiilor
Re-creatie
III
59
Campanu Teodor
4
Palatul Copiilor
Re-creatie
II
60
Conucurache Daria
4
Palatul Copiilor
Re-creatie
II
61
Domunco Stefan
4
Palatul Copiilor
Re-creatie
I
62
Gaitan Andreea
5
Palatul Copiilor
Re-creatie
I
63
Hojbota Lucian
3
CC Gura Humorului
Re-creatie
I
64
Icusca Emilia
4
Palatul Copiilor
Re-creatie
I
65
Larionescu Diana
5
Palatul Copiilor
Re-creatie
I
66
Lehaci Alessandro
4
CC Gura Humorului
Re-creatie
II
67
Mihai Karla
4
Palatul Copiilor
Re-creatie
III
68
Mîndrilă Mihail Alexandru
5
Palatul Copiilor
Re-creatie
II
69
Muntianu  George
3
Palatul Copiilor
Re-creatie
II
70
Muntianu Tudor
4
Palatul Copiilor
Re-creatie
II
71
Pop Mihai
5
CC Falticeni
Re-creatie
III
72
Roman Mihnea
4
Palatul Copiilor
Re-creatie
I
73
Slincu Andra Maria
5
Palatul Copiilor
Re-creatie
I
74
Vartolomei Janine
4
Palatul Copiilor
Re-creatie
I
75
Zvoristeanu Yasmine
4
Palatul Copiilor
Re-creatie I

Comentarii

Postări populare de pe acest blog

O lume fara frica

În Săptămâna Siguranței pe Internet, 10-14 februarie 2020, programul de voluntariat Ora de net a lansat campania ”O lume fară frică” .
În săptămâna dedicată Siguranței pe Internet, desfășurată în perioda 10-14 februarie 2020, copiii ce frecventează cercurile de informatică și ecoturism – meteorologie din cadrul Palatului Copiilor Suceava, coordonate de Dna. Ștefania Șoiman și Dna. Nicoleta Bumbu, au avut oportunitatea de a se informa asupra conceptului de cyberbullying și de a conștientiza potențialul de agresiune în mediul online, sub deviza „fără frică pe internet”. Activitatea structurată în mai multe secvențe a durat aproximativ 50 de minute și a fost încadrată pe tema ”Împreună învățăm cum să fi fără frică pe internet”. Prima parte a constat în urmărirea unei prezentări PowerPoint, în care cei prezenți s-au familiarizat cu termenul de cyberbullying, au aflat care sunt modalitățile prin care se poate raporta un abuz din mediul online și de asemenea au aflat care sunt măsurile neces…

Bebras 2019

In perioada 23 septembrie 2019 – 13 martie 2020, ECDL ROMANIA organizeaza concursul Bebras Romania, ce isi propune sa introduca elevii de toate varstele in domeniul gandirii algoritmice si computationale si sa ii atraga spre domeniul informatic. Elevii pot să participe la săptămâna internațională Bebras, desfasurata in perioada 11-17 noiembrie 2019 (prima runda). Cei mai buni dintre ei vor intra in a doua runda a concursului, organizata in perioada 24 februarie-1 martie 2020. 
Competitia se desfasoara exclusiv online in cadrul fiecarei scoli inscrise, sub supravegherea unui profesor, conform unui orar flexibil si poate fi sutinuta in limba romana sau engleza. Pentru desfasurarea optima a competitiei, este necesar doar ca scolile sa detina o sala de calculatoare, dotate cu conexiune la Internet. Calendar Saptamana Bebras in lume (cand are loc prima runda a competitiei) este 11 – 17 noiembrie 2019. Rezultatele primei runde vor fi afisate in perioada 25 – 29 noiembrie 2019 pe site-ul web…

Platforma Google Classroom

În perioada în care cursurile sunt suspendate, activitatea cercului de Informatică s-a mutat pe platforma Google Classroom. Elevii înscriși la cercul de Informatică pot intra în clasa virtuală Grupa începători / Grupa avansați / Grupa performanță pe baza unui cod furnizat de profesorul coordonator de cerc elevilor prin mesaj (SMS) sau email.

Pentru a vă conecta pe această platformă trebuie să aveți un cont de gmail, cu user-ul și parola voastră (părinților).

Mai jos vă prezint modalitatea de conectare pe această platformă online, cu codul grupei cercului de informatică la care sunteți înscris, primit de la profesorul coordonator. Introduceți în browser-ul vostru următoarea adresă:
classroom.google.com Pentru a vă conecta la grupa cercului de informatică introduceți adresa contului vostru de gmail și parola.




       După ce v-ați conectat pe ecran apare așa cum este în imaginea de mai sus. Apăsați pe semnul ”+” din dreapta sus a ecranului și introduceți codul clasei primit prin SMS/emai…